سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با اعلام خبر وقوع یک مورد آتش سوزی در کارگاه کیف و کفش گفت: این حادثه خسارت مالی فراوانی به بار آورد.

به گزارش مهر، سیدجلال ملکی درباره جزئیات حریق بزرگ کارگاه کیف و کفش در محدوده خیابان سعدی اظهار داشت: ساعت ۵:۳۷ صبح امروز وقوع یک مورد آتش سوزی در یک پاساژ تجاری واقع در خیابان سعدی، نرسیده به خیابان جمهوری به سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد.

وی افزود: با اعلام این خبر بلافاصله ۴ ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند و با توجه به گستردگی آتش سوزی ۴ ایستگاه نیز بر حوالی و مجاورت مکان آتش سوزی مستقر شدند.

ملکی ادامه داد: محل آتش سوزی یک ساختمان ۳ طبقه بود که ده ها کارگاه تولید کیف و کفش بر آن وجود داشت. حریق در طبقه سوم ساختمان و در یک واحد ۴۰ متری به وقوع پیوسته بود که طبق گفته شاهدان در ابتدا انفجار رخ داده و موجب تخریب سقف شده بود و متعاقب آن آتش سوزی به دیگر واحدها سرایت کرده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی با اعلام اینکه نیروهای آتش نشان بلافاصله با تقسیم شدن به دو گروه، پیدا کردن کانون اصلی حریق را در دستور کار خود قرار داده و از سرایت شعله ها به دیگر واحدهای صنفی جلوگیری کردند، اظهار کرد: با توجه به گستردگی آتش و سرایت آن به سایر طبقات، آتشان نشانان از طریق راه پله و نردبان های هیدرولیکی اقدامات لازم برای کنترل و مهار شعله های آتش زا انجام دادند.

وی گفت: آتش نشانان همچنین موفق شدند یک کارگر ۴۵ ساله را نیز که به دلیل تخریب در و دیوار کارگاه صدمه دیده بود، نجات داده و تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل حادثه دهند.

ملکی با اعلام اینکه حریق شعله های آتش توسط ۴ ایستگاه آتش نشانی به صورت کامل مهار شد، افزود: این آتش سوزی خوشبختانه تلفات جانی در پی نداشت و خسارت مالی شدیدی را به بار آورد. در حال حاضر نیز کارشناسان علت یاب سازمان آتش نشانی در محل حادثه حضور دارند و در حال بررسی علت وقوع این حادثه هستند.به نقل از تابناک